Jak przyciągnąć nowych klientów za pomocą INSTAGRAMA?

Jak przyciągnąć nowych klientów za pomocą INSTAGRAMA?

Pozyskiwanie nowych klientów to jedno z podstawowych zadań każdej firmy. Istnieje wiele narzędzi, które mogą je ułatwić. Jednym z nich jest Instagram! Dowiedz się jak prowadzić te medium społecznościowe, aby przyciągało ono odbiorców!

 

Instagram to medium, które posiada ogromny potencjał dla firm! Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie jednak nadal z tego sprawy. To Twoja szansa na wyprzedzenie konkurencji! Zadbaj o działania w mediach społecznościowych, aby przyciągnąć do siebie więcej potencjalnych klientów.

Dzięki Instagramowi w łatwy sposób możesz dotrzeć do określonej grupy odbiorców. Ważne jednak, aby przed wszelkimi publikacjami, zastanowić się jak taką grupę docelową zidentyfikować. Instagram to narzędzie budowania zaangażowania klientów. Umożliwia on wiele sposobów na interakcję z nimi. Wpływa to nie tylko na rosnące zasięgi, ale także na poprawę lub wzmocnienie wizerunku firmy.

Choć działanie na Instagramie wydawać się może łatwym zadaniem, niekoniecznie tak jest w praktyce. Aby osiągnąć efekty, wszelkie działania muszą opierać się na odpowiedniej strategii. Muszą być spójne, przemyślane, regularne i zaplanowane. W jaki sposób możesz przyciągnąć nowych klientów korzystając z platformy jaką jest Instagram?

 

JAK DZIAŁA INSTAGRAM?

Instagram, to serwis społecznościowy, który umożliwia udostępnianie zdjęć z krótkim podpisem.  Od powstania aplikacji wiele się jednak zmieniło. Dziś mamy już możliwość nie tylko wstawiania postów, ale także publikacji InstaStory, czyli krótkich treści widocznych tylko przez 24 godziny czy Rolek, czyli maksymalnie 60-sekundowych filmów.

Publikacja na Instagramie zajmuje zazwyczaj krótką chwilę. Jeśli jednak chcesz działać w tym medium w sposób profesjonalny i osiągnąć lepsze efekty, przyłóż się do wyglądu Twojego feedu oraz do treści jakie udostępniasz.

Użytkownicy Instagrama mogą dotrzeć do Twoich treści za pomocą hasztagów. Mogą komentować Twoje posty, Rolki czy reagować na relacje. W ten sposób wpływają na Twoje zasięgi.

 

JAK ZDOBYĆ KLIENTÓW NA INSTAGRAMIE?

Sposobów na pozyskanie nowych klientów na Instagramie jest wiele. Najlepsze wyniki osiągniesz zatrudniając profesjonalną agencję marketingową, taką jak BRANDSOUL, która zapewni Ci działania przynoszące zaskakująco szybkie efekty. W tym artykule zdradzimy Ci kilka zasad, którymi warto się kierować, aby pozyskać więcej potencjalnych klientów.

 

  1. BĄDŹ REGULARNY

W mediach społecznościowych niezwykle ważne jest przypominanie odbiorcom o swoim istnieniu. Publikuj posty regularnie, najlepiej ok. 2 lub 3 razy w tygodniu. Na InstaStory wrzucaj relacje codziennie! Jest to krótka treść, w którą najczęściej dziś klikają użytkownicy Instagrama.

 

  1. TRZYMAJ SIĘ ZASADY 80/20

Zasada 80/20 mówi o słuszności publikowania 80% treści rozrywkowych, np. ciekawostki, treści lifestylowe czy przekazywanie wiedzy na dany temat oraz 20% treści reklamowych. W ten sposób przyciągniesz klientów do swoich produktów, ale nie zanudzisz ich udostępnianymi przez siebie postami.

 

  1. KORZYSTAJ Z MAŁYCH HASZTAGÓW

Wpisywanie hasztagów, które użyte zostały setki tysięcy razy nie przyniosą Ci żadnych efektów, bo nikt w nie klika. Znajdź hasztagi, które są zdecydowanie mniejsze. W ten sposób trafisz w niszę oraz bardziej zaangażowanych odbiorców.

Aby poznać więcej wskazówek działania w mediach społecznościowych i osiągnąć w nich sukces, rozpocznij współpracę z BRANDSOUL! Postaw z nami na rozwój!

pl_PLPolish