TWOJE MIASTO -TWOJA INICJATYWA

TWOJE MIASTO -TWOJA INICJATYWA

Na prośbę jednego z naszych partnerów biznesowych wspierająych Twoją Inicjatywę publikujemy ciekawy artykuł dotyczący działań Fundacji. Zachęcamy do zapozanania się ze stroną internetową  i uczestnictwa z ciekawych, przedsiębiorczych inicjatywach.

Fundacja Twoja Inicjatywa! zaprasza do współpracy Urzędy Miast, Urzędy Pracy, Uczelnie Wyższe  oraz lokalne instytucje wspierające rozwój przedsiębiorczości. Celem jest szerzenie idei samozatrudnienia poprzez organizację warsztatów Przedsiębiorcą być!

Twoja Inicjatywa! jest fundacją wspierającą rozwój polskiej przedsiębiorczości. Ta pozarządowa organizacja doszkala zarówno tych, w których dopiero raczkuje myśl o założeniu własnego biznesu, jak i młodych stażem przedsiębiorców, którzy chcieliby wciąż zdobywać i systematyzować wiedzę, która pomoże im w prowadzeniu i rozwijaniu firmy.

Jednym z podstawowych przedsięwzięć Fundacji jest organizacja bezpłatnych warsztatów pod hasłem Przedsiębiorcą być! przygotowywanych z myślą o mieszkańcach poszczególnych miast i gmin.
Twoje Miasto – Twoja Inicjatywa! to hasło jakim fundacja zaprasza do współpracy urzędy, uczelnie i lokalne instytucje.
„Sytuacja na rynku pracy oraz szereg  czynników ekonomicznych wywołuje coraz większe zainteresowanie otwieraniem własnych działalności gospodarczych, zarówno w celach stałej współpracy z danym kontrahentem, jak i realizacji własnego pomysłu na biznes. Coraz bardziej popularna jest również franczyza. W celu wsparcia osób rozważających założenie własnej firmy, przygotowaliśmy specjalne warsztaty Przedsiębiorcą być! – mówi Katarzyna Wicha, koordynująca projekt Fundacji Twoja Inicjatywa! – Zapraszamy więc Urzędy Miast i Gmin do współpracy i wspólnej aktywizacji przedsiębiorczych osób oraz szerzenia idei samozatrudnienia. Pragnąc rozwijać sektor MŚP działamy na terenie całej Polski aby dotrzeć do każdego, mniejszego czy większego miasta, w którym z pewnością nie brak przedsiębiorczych osób! A więc Twoje Miasto – Twoja Inicjatywa!”
Na warsztatach stawić się może każdy, kto rozważa założenie własnej firmy lub już ją posiada. Dzięki tym szkoleniom uczestnicy mogą w przystępny i praktyczny sposób poznać procedury związane z założeniem własnej firmy, dowiedzieć się o dostępnych źródłach finansowania, o ulgach i sposobach rozliczania podatkowego, poznać wiele niezbędnych dla każdego przedsiębiorcy przepisów prawnych. Takie spotkania nie mogłyby jednak odbywać się, gdyby nie wsparcie Urzędów Miast, Prezydentów, Urzędów Pracy i innych lokalnych instytucji:

„Planując wydarzenia dla naszych beneficjentów staramy się zagwarantować program bezpośrednio przydatny w ich przedsiębiorczych planach. Przedsiębiorcą być! to spotkania dedykowane nie tylko początkującym. Na warsztatach przekazujemy w zwięzłej formie dwa najważniejsze tematy: formy działalności oraz formalności związane z jej założeniem i możliwości finansowania biznesu. Chcemy, aby działania fundacji były dostępne dla każdego, a poparcie władz lokalnych pozwala nam na dotarcie do szerszego grona odbiorców.  Twoja Inicjatywa! z formułą Przedsiębiorcą być! wystartowała w woj. mazowieckim. Ciesząc się dużym zainteresowaniem i aprobatą wybieramy się do kolejnych społeczności licząc na kolejne sukcesy.” – mówi Anna Flaga, prezes Fundacji Twoja Inicjatywa!

Podczas szkoleń uczestnicy programu poznają wyjątkowych i doświadczonych ekspertów z dziedziny prawa, podatków, finansów i wielu innych. Poza tym, mają również szansę nawiązać znajomości z przedstawicielami lokalnego biznesu. O tym, jak wiele zyskują uczestnicy spotkań fundacji Twoja Inicjatywa! świadczą najlepiej liczne wypowiedzi zachwyconych uczestników dotychczasowych szkoleń. Dzięki warsztatom wielu z nich rozwiało swoje wątpliwości i zdecydowało się na założenie swojej pierwszej firmy.
„Nawiązałem współpracę z fundacją Twoja Inicjatywa!, ponieważ mój dobry kolega był na jednym z ich szkoleń. Miał tak dobre zdanie o przeprowadzonych warsztatach, że zacząłem żałować, że mnie tam nie było. Kiedy we wrześniu, jako Parlament Studencki UE Katowice, szukaliśmy partnerów na Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, pojawiła się myśl, aby skontaktować się z Twoją Inicjatywą! Wiedziałem, że temat zakładania własnej działalności jest bardzo pożądany przez studentów. Spotkanie było bardzo ciekawe i treściwe. Dla mnie każda informacja była na wagę złota. Po spotkaniu była możliwość porozmawiania z prowadzącymi, którzy mają imponujące doświadczenie w doradztwie i biznesie. Byłem zaskoczony, że są ludzie, którzy za darmo są w stanie przekazać tyle cennej wiedzy! Bardzo miłe jest to, że prowadzący zachęcali do działania oraz zaoferowali swój czas i wiedzę – podając swoje dane kontaktowe. Wyszedłem z głową pełną pomysłów i z ogromną motywacją do działania. Mam nadzieję że efekty tego spotkania będą namacalne najdalej za pół roku.”- mówi Jakub Bocheński członek Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, który wziął udział w warsztatach Przedsiębiorcą być! w Katowicach 21.11.2014.

Warto również podkreślić, że warsztaty Przedsiębiorcą być! są bezpłatne, podobnie jak pomoc i konsultacje. Nic dziwnego zatem, że spotkania cieszą się znakomitą opinią nie tylko wśród ich uczestników, lecz także partnerów programu, bez których spotkania dla przedsiębiorczych nie mogłyby przecież się odbyć:
„Wierzę, ze ta cenna inicjatywa skierowana do osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą lub ją rozwinąć, pomoże przedsiębiorcom w poszerzeniu wiedzy i umiejętności z zakresu przepisów dotyczących tego tematu, źródeł finansowania, obowiązków administracyjnych oraz rozliczania kosztów i przychodów.” – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno inż. Zdzisław Lis.
Fundacja Twoja Inicjatywa zachęca zatem Urzędy Miast i Gmin, Prezydentów Miast oraz inne lokalne instytucje do wspólnego przedsięwzięcia mającego na celu aktywizację i wspieranie przedsiębiorczych osób. Twoje Miasto – Twoja Inicjatywa. Bo razem możemy więcej!

Dodaj komentarz

pl_PLPolish